Dieta dbająca o cerę wrażliwą

Categories: Uncategorized

Większości osób wydaje się, że stan cery zależy tylko i wyłącznie od codziennie stosowanej pielęgnacji. A nie do końca jest to prawda. Oczywiście to ważne, by na skórze wrażliwej były używane wyłącznie kosmetyki do cery wrażliwej, jednakże o ciało trzeba dbać także od wewnątrz, a tym zadaniem potrafi sobie poradzić wyłącznie dobrze zbilansowana dieta, której nie zastąpi nigdy żadna powierzchniowa pielęgnacja.

Taka dieta musi przede wszystkim dbać o optymalne nawodnienie organizmu, a w tym także i o nawodnienie skóry. Aby wywiązała się świetnie z tego obowiązku, należy uwzględnić w niej sporą ilość… zwykłej wody. To niezwykle prosta, ale przy tym niesamowicie skuteczna zasada zdrowego odżywiania. Żadne nowoczesne suplementy diety nigdy nie zastąpią nikomu zwykłej wody pitnej. Nie da się natomiast dobrze nawodnić organizmu z pomocą kolorowych soków (nawet tych owocowych bądź warzywnych) czy gazowanych napojów. Woda powinna być pita codziennie i to w ilości wynoszącej przynajmniej dwa litry. Tylko taka dawka zdoła nawodnić osobę dorosłą.

Kosmetyki do cery wrażliwej coraz częściej są wypełniane rozmaitymi naturalnymi substancjami. A gdyby tak zacząć wprowadzać je do organizmu bezpośrednio? Na pewno będzie to świetny pomysł. Dieta dla cery wrażliwej powinna zostać uzupełniona warzywami (zwłaszcza tymi liściastymi i zielonymi), różnokolorowymi owocami (każdy kolor to nieco inne witaminy i minerały), tłustymi rybami (świetne źródło kwasów omega-3) oraz wspomnianą już wcześniej wodą. Te produkty zadbają o to, by skóra mogła dobrze spełniać swoje funkcje. Staną się dla niej nieocenionym wsparciem. Warto zatem jeść je dosłownie codziennie.

Niektóre produkty spożywcze, które niestety często goszczą w polskich dietach, skórze wrażliwej mogą natomiast poważnie szkodzić. Na pewno niewskazany jest dla niej cukier, zwłaszcza gdy spożywa się go w większych ilościach. Skórze wrażliwej zawsze będzie też szkodzić alkohol. Oczywiście nie trzeba go całkowicie unikać, ale warto ograniczyć jego ilość do minimum i pić go wyłącznie podczas szczególnych okazji.

Suplementy na odchudzanie po 40

 

»

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *